31 stycznia 2013

Akademia Wina - V.VINIFERA


V.VINIFERA jest ogólnopolską siecią sklepów z winami, której działalność zaczęła się od jednego sklepu w Warszawie. Obecnie sieć składa się ze sprzedaży internetowej i 20 sklepów w Polsce. V.Vinifera jest organizatorem Akademii Wina i degustacji oraz wyjazdów winiarskich.
Toruńska V.Vinifera znajduje się w piwnicy Hotelu Heban przy Małych Garbarach 7. Jest to bardzo klimatyczne miejsce, w którym można usiąść przy barze, delektować się kieliszkiem najlepszego wina, słuchać muzyki i podziwiać, zmieniającą się co jakiś czas, wystawę obrazów współczesnych artystów. Po takiej degustacji możemy udać się na zaplecze, gdzie Kasia i Iza udzielą szczegółowych informacji na temat każdego z kilkuset win dostępnych w sklepie. Przygodę z winem kontynuować można zapisując się na comiesięczne degustacje wina, które odbywają się w przytulnej i kameralnej atmosferze. Podróż kontynentalna, na którą zabrała nas Pani Katarzyna Kostecka była bardzo miłym i pouczającym doświadczeniem.


Spotkanie łączyło podstawy teorii z praktyką, czyli degustacją win. Pani Katarzyna opowiadała o winach alzackich, austriackich, australijskich i argentyńskich z pewnością godną wytrawnego sommeliera. Uczestnikami spotkania byli przede wszystkim członkowie klubu winiarskiego, którzy prezentowali szeroką wiedzę na temat pochodzenia, historii i rodzajów szczepów wykorzystywanych do produkcji win.

W tym miejscu, miał się znaleźć solidny opis degustowanych przez nas win, jednak notatka, którą sporządził dla mnie Marcin, zniknęła wraz z wieloma innymi wiadomościami i adresami z mojej skrzynki pocztowej. :(

Spotkanie, wzbogacone o stół pysznych przekąsek, upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze. Wszystkim, którzy lubią wino i interesują się winiarstwem polecam kolejne spotkania w V.Viniferze.


Sklepik znajdujący się na tyłach winiarni przytłacza ogromną ilością wspaniałych win, pochodzących najczęściej od małych, lokalnych producentów, łączących klasykę z nowatorskimi sposobami produkcji. Wina rozlewane są bezpośrednio u producenta, gdyż jest to gwarancją ich najwyższej jakości.

Półki w sklepie V.Vinifera zastawione są dobrymi gatunkami win z całego świata.
Przekąski zaserwowane podczas degustacji miały podkreślić różnorodne aromaty proponowanych win.

4 komentarze:

  1. Nie piję wina, bo nie lubię smaku alkoholu, ale z chęcią poszłabym tam pooglądać te galerię i posłuchać o tym trunku. Informacji nigdy za wiele.

    OdpowiedzUsuń
  2. ile flaszek poszło? :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz, Mam nadzieję, że do mnie wrócisz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...