27 sierpnia 2012

SKYWAY 2012 & DROP FAT DIET
MOJA SUPERDIETA
SERIA 1, DZIEŃ 5


"Skyway to wzbogacenie krajobrazu kulturalnego Torunia o kolejne wydarzenie o europejskim charakterze. Niecodzienne, unikatowe, zmieniające rzeczywistość, tchnące nowe życie w stare mury miasta."

Miniony tydzień w Toruniu minął pod hasłem SKYWAY'12. Festiwal światła Skyway to odbywające się już po raz piąty jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń świetlnych w Europie. W obrębie Starego Miasta rozmieszczone są instalacje świetlne oraz fantastyczne projekcje na murach gotyckich budowli. Tłumy ludzi przybywające z całego województwa (a może nawet kraju) uniemożliwiają niestety zrobienie dobrych, nieporuszonych zdjęć. Poniżej zamieszczam wideo z najbardziej spektakularnej projekcji 3D p.t. Stars, wyświetlanej na budynku Collegium Maximum UMK.Instalacja - Trzymając Zachód Słońca - ulica Ciasna.


Superdieta
Podstawą dzisiejszego menu jest komosa ryżowa - quinoa. Podobnie jak amarantus nazywana jest świętym zbożem Inków. Od tysiącleci uprawiane było na stokach Andów. Quinoa pochodzi z rejonów górskich Boliwi, Chile, Peru oraz Ekwadoru. W jednym z tubylczych języków komosa nosi nazwę kin-ła - matka zbóż.
Ziarna komosy ryżowej zawierają więcej cynku niż inne zboża. Są bogate w potas, magnez, żelazo, miedź, mangan, witaminy z grupy B oraz witaminę E. Zawierają wszystkie aminokwasy egzogenne, które muszą być dostarczane w pożywieniu. Komosa ryżowa jest produktem wysokobiałkowym, niskokalorycznym i nie zawiera glutenu. To decyduje o jej walorach dietetycznych. Dzięki dużej zawartości białka i błonnika (2,6 gramów na 1/2 szklanki) podtrzymuje uczucie sytości przez wiele godzin.


Śniadanie

Lunch

Obiad

Przepis na polędwiczki znajdziecie TUTAJ.

3 komentarze:

  1. Twoja dieta podoba mi się coraz bardziej :D A pierwsze zdjęcia mnie zachwyciły.

    OdpowiedzUsuń
  2. fajne te światełka, zamiast jechać do Marienburga na światło i dźwięk to bym lepiej to zobaczył

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz, Mam nadzieję, że do mnie wrócisz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...